מכתבים מהורים...

שלושה בנים שלנו למדו ולומדים בישיבת הליכות עולם. הישיבה פשוט משפחה. אנחנו ההורים ישנים טוב בלילה, כי מרגישים שהילדים בידים טובות. דואגים בישיבה להכל גם לדברים הפיזיים וגם לדברים החברתיים.

לילדים שלנו מאוד טוב בישיבה, והתקופה הזו של הקורונה רק הראתה כמה שהישיבה חסרה להם.

לגבי לימודי קודש – ואוו! תודה לה'. בדיוק מה שהילדים שלי צריכים. רמה גבוהה, הרבנים משקיעים גם מעבר לשעות הלימודים. גם חברותות אישיות. ממש לא תיכון רגיל!

בלימודי תיכון יש מענה לכל צורך. לפי בקשות התלמיד. מתאימים בישיבה לכל אחד את הרמה שלו.

הליכות עולם היא לא ישיבה גדולה. ולכן היא ממש כמו משפחה. מכירים אחד את השני, תומכים. יש קשר כמו אחים גדולים וקטנים ביחד. אני עובדת בבי"ס גדול ואני יכולה להשוות את היתרון שיש לישיבה קטנה. רואים כל ילד. מצליחים גם לראות. למשל יש שיעורים ב"עולמות" שהולכים לבית של רבנים והם מאוד אוהבים, וזה ממש מלמד על הקשר האישי.

לאווי מנהל הפנימיה המדהים כמו אח גדול. הילדים מדברים איתו חופשי, וגם עם המדריכים והרבנים.

הילדים לא כל כך רצו פנימיה וזה היה הרע במיעוטו מבחינתי. אבל היום אני רואה שזה טוב להם. אפשרו להם להיות בחגים בבית כי רצו להתפלל בבית, ומתחשבים כמה שאפשר.

האמת שלפני ששלחתי את הבן הבכור, היו לי קצת חששות. לי ידעתי בדיוק מה זה הליכות עולם. אחרי שהייתי באסיפת הורים הראשונה ודיבר הרב אייל, אמרתי שאני כל כך שמחה. ראיתי את הרבנים את הצניעות את השיעור קומה. את השיתוף ביניהם. מרגישים את זה. אני זוכרת את זה כערב מכונן. חזרתי כל כך שמחה.

גלית אביעד, אבני חפץ

 


 

ישיבת הליכות עולם מתאימה לחברה שאוהבים ללמוד, חברה שמתאים להם אווירת ישיבתית כמו של פעם. קלאסית. ישיבה שבה לומדים כמו שצריך גמרא. הרבה שעות קודש. נותנים הרבה מקום לעולם הרוחני של הנוער. הרבה שעות גמרא. לדעתי זה טוב אבל לא מתאים לכל אחד. אני חושב שמי שישיבת הליכות עולם מתאימה לו, זה מאוד מאוד מומלץ!!!

יש יחס אישי שזה, אווירה מצוינת בפנימיה. הפנימיה מאוד משמעותית. כשלא היה קורונה הפנימיה יצרה אווירה מאוד מאוד טובה בישיבה.

לבן שלי טוב בישיבה, והוא מרגיש שם בבית. הולך בשמחה. רוצה ללכת טוב לו. לא נעים לומר, אבל הקורונה די מבאסת אותו שהוא בבית...

לימודי תיכון קלאסים רגילים ברמה טובה. אבל חייב לציין שהייחוד של הישיבה לא בלימודי החול. אלא בזה שיש כיתה אחת בכל מחזור. יחס אישי. לימודי קודש משמעותיים מאוד.

היו לי חששות גדולים מהפנימיה. אני לא חסיד גדול של פנימיה בגילאים האלה. במקרה של הבן שלי במבחן התוצאה זה היה טוב. הישיבה מאוד התאימה לו מהרגע הראשון.

היו הרבה אנשים שסיפרו לנו על הישיבה. ואח"כ הכרנו אותה עוד גם בערבי חשיפה. אני מכיר גם תלמידים של הישיבה שגדולים מהבן שלי, ודרכם שמעתי על הישיבה. ראיתי מי האנשים שהולכים הבנתי את הכוון של הישיבה, וזה מתאים בדיוק לבן שלי.

קובי דמבינסקי, פדואל

 בישיבת הליכות עולם יש תחושה של בית ומשפחה, הקשבה והתייחסות אישית לצרכים של התלמיד. לבן שלי טוב מאוד בישיבה, והוא הולך בשמחה ובאהבה. יש לציין שהלימודים לא קלים. לומדים הרבה וברמה גבוהה בהשוואה למקומות אחרים. הלימודים מאתגרים, משמעותיים וחשובים. הצד התורני נוכח מאוד. מהתחלה ידענו שהליכות עולם מתאימה לבן שלנו מאוד (עכשיו כיתה י'). כשהיה בכיתה ט' לא ראינו אותו בבית, למרות שהישיבה קרובה לבית. אמרתי לו שאם הוא לא בא לבקר בבית אנחנו באים אליו לישיבה... זה מראה כמה טוב לו בישיבה. אני שמחה מאוד שהבן שלנו לומד בהליכות עולם. אני יכולה לומר את זה גם בתקופה המאתגרת של הקורונה. יש לו סדר יום והוא לומד כל הזמן. ממש מדהים ולא מובן מאליו בכלל. ממליצה על ישיבת הליכות עולם לכל תלמיד שמתאימים לו לימודים תורניים ברמה גבוהה, ורוצה גם להשקיע בלימודי הבגרות.

נטע, קרני שומרון

 


 

ישיבת הליכות עולם משלבת בצורה נפלאה בין יראת שמים ,רצינות לימודית ,ואוירה שמחה ונעימה. הישיבה מציבה דרישות ומסגרת אבל הכל בצורה נעימה,התלמידים אוהבים וגאים בישיבה.

הקשר עם הרמי"ם וגם עם ראש הישיבה חם ובונה. יש בישיבה שדר בריא ושיח כנה ובונה מהמקום שבו הנערים נמצאים. צוות המורים המקצועיים מסור ביותר בעת רגילה ובמיוחד בזמן הקורונה. הכוונת הלימוד לכיוון הלכתי יחד עם בנית דרך ארץ ואחריות אישית מכינים את הנערים להיות בני תורה.

אנחנו בחרנו את הישיבה על פי הבוגרים הנפלאים שפגשנו.

הרב אמציה גנץ

 


 

ישיבת הליכות עולם היא מקום שבו יודעים לחנוך את הנער על פי דרכו. למצוא את האיזון הדק בין מסגרת שמציבה גבולות לבין האפשרות לצמוח מתוך רצון אישי, הן בקודש והן בחול. בחור יכול למצות את עצמו ולהתפתח בכל המישורים ויזכה לקבל כלים, ליווי ועידוד, הן מבחינה רוחנית ישנו כר בריא לפתח את האישיות, יראת השמיים ועולם המידות והן מבחינה לימודית מתקיימת למידה טובה, והחברה ממצים את עצמם.

בישיבת הליכות עולם משקיעים מאוד בתכנית החברתית ואף בתקופת הקורונה נעשו מאמצים ליצור מפגשים ככל שניתן במסגרת הנסיבות.

התברכנו בצוות מקסים, מסור ומחובר מאוד לחבר'ה. אין פלא שהתלמידים באים לישיבה בשמחה ובונים קשר אמיץ עם הצוות ועם חבריהם, קשר שממשיך גם שנים אחרי סיום לימודיהם עם הרבה הכרת הטוב וגעגוע.

בקיצור, ממליץ בחום! מקום מצויין שמסייע לתלמידים להיבנות בצורה בריאה וטובה.

הרב אמיר כהן, קרני שומרון

 

 

הוסף תגובה