בוגרים מספרים

דברים משמעותיים שקיבלתי מישיבת הליכות עולם:

  • לימודי קודש ברמה גבוהה. בגיל מוקדם יחסית נפתח צוהר לעולם הלימוד. רואים את הפערים בנקודת המוצא כשמגיעים לשיעור א בישיבה הגבוהה
  • אהבת תורה. כל תלמיד סופג ומרגיש את אהבת התורה שיש לרמי"ם ובעיקר לראש הישיבה שליט"א. הלימוד הוא חי, ובהיר, וההתלהבות לבוא וללמד מורגשת מצד הצוות החינוכי, זה מה שהוא משדר.
  • חיי פנימייה. העשירו אותי מאוד ותרמו הרבה לפיתוח העצמאות, וכן הליווי שנתנו המדריכים אם הבית ומנהל הפנימייה

הנקודה החזקה ביותר בעיניי בישיבה היא האיכות של התלמידים. השילוב הנדיר של נוער תורני ושואף לקודש מחד וחברתי מאוד מאידך ("מאנצ'ים" הרב אייל שם שם...), בעלי רצון אמיתי לקדם ולהפוך את הסביבה למקום טוב יותר, ולהוביל לשם. חבר'ה שלא תמצאו בשום מקום אחר.אין רועה ועדר, קבוצה שלמה של אנשים שבאו לעבוד,באו להוביל. כל אחד מנהיג. הבחור הכי חלש תורנית במחזור הוא הרב של הסניף ביישוב שלו.

זו תחושה שרכשתי בישיבה למלווה אותי תמיד- אל תחכה שאחרים יעשו- תוביל! תשפיע!

אחד היתרונות הגדולים של הישיבה הוא המשפחתיות- כולם מכירים את כולם, אף אחד לא מתפספס. חיי פנימיה תוססים ומלאי שמחת חיים, אין לילה ריק, ים הוואי... מתוך הגיבוש הכיתתי והישיבתי, נוצרים קשרים חברתיים עמוקים- לאו דווקא בין בני אותו הגיל- שמעצימים את חיי הפנימייה ומשפיעים גם על הלימודים לטובה, ויוצרים אווירה שמחה ופתוחה. מתוך האווירה החמה הזו נוצרים גם קשרים חזקים בין הרמי"ם לתלמידים, ולשאר הצוות. כל אלה ביחד הם מה  שהופכים את "הליכות" לבית.

כל מי שמחפש עבודת ה' בשמחה, תורה ברמה גבוהה מבלי לוותר על בגרויות/חיי חברה מלאים ועשירים, זה המקום שלו, בלי למצמץ.

אביעד וינברג (סיים שמינית בשנת תשע"ט)

 


 

אחד הדברים החשובים בעיני בישיבת הליכות עולם הוא האווירה המשפחתית. כולם מכירים את כולם חמשוש לא מתבייש לפנות אל שמיניסט ובאמת יש אווירה נעימה וכיפית. הרמים מְכֻוָּנִים לקשר אישי (כמובן שזה תלוי בשיתוף פעולה של התלמיד).

בישיבה ב"ה יודעים לכוון לשני העולמות בקודש כמובן אבל לא מתביישים לראות במקצועות חול דבר חיובי ונגזרים מכך לימודי התיכון והמגמות שנלמדים ברמה גבוהה.

הדבר החשוב שקיבלתי בישיבה הוא בית נוסף מקום שתמיד מתגעגעים אליו ורוצים לקפוץ לבקר (קצת יותר קשה בקורונה) וחברים נהדרים לכל החיים.

אין כמו שבת ישיבה כדי להרגיש את האווירה של הישיבה פותחים בקבלת שבת קרליבך מלאה בשירים וריקודים ממשיך לדברי תורה סעודת שבת עם אוכל מעולה ומגוון 4 מנות בישיבה תיכונית??!! אחר כך עונג שבת ועוד הרבה תוכן איכותי בקיצור לבוא להרגיש ולסגור בישיבה.

מי שחפצה נפשו ורוצה ללמוד גמרא בצורה עיונית טובה, שמכינה אותך בצורה מצוינת להמשך לימוד התורה. מי שנפשו חפצה באווירה משפחתית מדהימה – מקומך איתנו בהליכות עולם!

יאיר קוט (סיים שמינית בתש"ף)

 


 

בישיבה הליכות עולם יש אווירה של בית, חיבוק חם. הישיבה מצטיינת בצוות מתעניין ודואג, דאגה אמיתית לרווחה הפרטית ולהתקדמות הלימודית של כל תלמיד, צוות קשוב ומקדם. הישיבה עיצבה בי אישיות אוהבת תורה, סקרנית לידע, מכבדת ופתוחה לשמוע צדדים שונים.

בישיבה של הרגשה היא של חבורה מלוכדת, אין הפרשי גילאים, אין משחקי כח, כולם חברים של כולם, שותפים לדרך.

מי שחפץ לעסוק בתורה בעומק ובשמחה מחד ומאידך לא לוותר על תעודת בגרות איכותית או חיי חברה מלאים- ישיבת הליכות עולם זה מקומו.

אורי אידליס (סיים שמינית בתש"ף)

 


 

מה מיוחד בהליכות עולם? אוירה משפחתית, חמה ותומכת.

המתנות שקיבלתי מהישיבה הן מידות טובות, אהבת תורה, רבנים וחברים לחיים.

ממליץ לכל מי שמחפש ישיבה תורנית איכותית, למודי קודש ברמה בלי להתפשר בלימודי החול, ביחד עם חיי חברה פעילים – בוא ללמוד בהליכות עולם!

בניה כהן (סיים שמינית בשנת תשע"ו)

 


 

שלום, שמי דביר, למדתי בישיבת הליכות עולם לפני חמש שנים (מחזור י"ג).

מבחינתי הדברים שהכי אהבתי בישיבה והיו  משמעותיים עבורי היו אהבת התורה הגדולה שנקנית בישיבה, והאווירה החברתית שהיתה, ישיבה קטנה שבה כולם מכירים את כולם, מחוברים אחד לשני ושמחים להיות אחד עם השני, הרבה בגלל האיכות הנדירה של החבר'ה שנמצאים בישיבה.

הדבר הכי חשוב שקיבלתי מהישיבה זה האידיאל של שילוב אידיאל בחיים, לא להשאיר את התורה בשמיים אלא לפעול אותה כמה שיותר, אהבת עם ישראל – בהתנדבויות, שיחות ודוגמה אישית. באהבת ארץ ישראל שהוחדרה מאוד ע"י הטיולים של הישיבה והפעילויות של הישיבה, וכמובן באהבת התורה שהיתה מיוחדת מאוד. בכל דבר הוכנסה התורה, במיוחד ע"י הרב אייל והר"מים. אם בלימוד השוטף ואם ע"י פרוייקטים של תורה. וכל זה בגדלות, תמיד להוביל וליזום, לקדם את המציאות, לא להיות פסיבי.

האווירה בישיבה היא מדהימה, פשוט היה מקום שכיף להגיע אליו ולהישאר בו.

ממליץ על הישיבה לכל מי שרוצה מקום להתגדל בו מבחינה רוחנית, חברתית ולימודית. מי שרוצה אווירה תורנית שמחה, עם החבר'ה ועם הצוות, זה המקום בשבילו!

 


 

סיימתי שמינית בהליכות עולם בשנת תשע"ו. בהסתכלות אחורה, אחרי כחמש שנים, אני יכול למנות כמה דברים משמעותיים שאני רואה בישיבה בה למדתי:

1. הגודל המשפחתי של הישיבה, עזר לפתח קשרים חברתיים נהדרים.

2. האופי הפנימייתי בשילוב עם האפשרות לצאת פעמיים בשבוע היו איזון מוצלח מאוד שנתן לי מאוד להינות מהפנימייה.

3. המקצועיות של הרמים בהוראה, ובחינוך, וההשקעה הניכרת שלהם בתלמידים.

4. הרמה והמקצועיות של לימוד מקצועות הקודש ובפרט הגמרא, לפי ההתרשמות שלי מבחורים בשיעור א' מכל מיני מקומות הפירות שקוצרים מ-4 שנות לימוד בהליכות מורגשים מאוד.

5. החופש לנצל את הזמן הפנוי (הרב יחסית) בכל מיני דרכים והחופש לברר את דרכך בעבודת ה' שמורגש מצד הצוות החינוכי.

בנוסף לכל זה, אני חושב שהתמימות וה"בועה" שהייתה לי בהליכות היו חלק משמעותי מאוד בצמיחה שלי ובפיתוח האישיות שלי.

מבחינת המסגרת של הישיבה - האווירה היא לימוד רציני ברוח טובה. אין רדיפה נוראית אחרי תלמידים ומצד שני לא מניחים לתלמידים להידרדר. יש הרבה פנאי ובחירה אישית של תלמידים כמה הם רוצים להשקיע מעל הרף. תוכניות ההעשרה (חוגים, מדריכי פנימייה, ערבים בבית הר"ם וכו') נותנות תוכן לזמן הפנוי ותחושה טובה של ניצול זמן.

אני ממליץ על הליכות עולם לכל מי שברור לו שהוא רוצה לצמוח מבחינה תורנית וערכית ולא צריך שיגררו אותו לבית המדרש. וכן מי שמחפש להיות מושקע בקשרים חברתיים ארוכי טווח.

אהד זימרמן (סיים שמינית בשנת תשע"ו)

הוסף תגובה