אודות ישיבת הליכות עולם

ישיבת בני עקיבא "הליכות עולם" הוקמה בקרני שומרון באלול תש"ס, כאשר מגמת הישיבה היא לחנך דור של בני תורה אשר יעסקו בכל תחומי החיים במדינת ישראל. ויהוו מגדלור של תורה ויראת שמים בכל מקום אליו יפנו.

הדרך למימוש החזון הזה היא ע"י לימוד תורה בגדלות. כאשר התוכנית בישיבה מתמקדת בלימוד סוגיות בעיון, עיון בשיטות הראשונים והגעה לפסיקת ההלכה, שו"ע ונו"כ ושו"ת. בכל שנה לומדים כ-40 סוגיות בעיון.

כמו כן נלמדת מסכת נוספת בבקיאות בשיעורים ובסדר צהרים, ומדי שבוע מתקיים מבחן על הדפים שנלמדו. בסדרי בקיאות משמשים התלמידים הבוגרים חברותות לתלמידי החמישית.

במקביל ללימודי הקודש נלמדים בישיבה מקצועות החול אחה"צ מתוך מגמה להגיע לתעודת בגרות מלאה. ניתנת אפשרות לתלמידים המתאימים והמעוניינים בכך ללמוד ברמות 3-4-5 יח"ל. הישיבה מציעה שיעורי עזר ותיגבור לתלמידים הזקוקים לכך. היחס האישי וההשקעה המרובה של התלמידים והצוות נותנים פירותיהם ובשנת הלימודים תשפ"ב 100% מהמסיימים קיבלו תעודת בגורות.

בישיבה מתקיימת פעילות חברתית ענפה. לכל כיתה ישנו מדריך שמלווה מקרוב את הצד החברתי בכיתה, המדריך גר יחד עם התלמידים בפנימיה. בשעות הערב מתקיימים חוגים שונים, ערבי כיתה, מפגשים בבתי הרמי"ם, וחיי פנימיה תוססים. וכמובן שבתות וחגים בישיבה שמעבר לאווירת הקדושה וההתעלות תורמים רבות לאווירת דיבוק החברים. כמו כן מתקיימים מספר ימי טיול בשנה. הישיבה שייכת למוסדות "עליית הנוער".

בישיבה מתקיימים מבצעים שונים שמעודדים את התלמידים להוסיף ולהתגדל בתורה גם מעבר למערכת השעות הרגילה:

  • הדור קיבלוה - מבצע לימוד תורה של שלושה ימים ולילות מטורפים. חוויה בלתי נשכחת אצל התלמידים, שמשננים המוני דפי גמרא בעל פה!
  • סיני - בחינות בע"פ על דפי גמרא ומשניות.
  • חוגי לימוד רשות בערב - דף יומי, חסידות, כוזרי ועוד.
  • סדר ערב רשות - ויש לא מעט תלמידים שלא מפספסים...
  • מדי פעם נערך בליל חמישי, משמר לתוך הלילה.
  • ערב סיומים ישיבתי, נערך בערך חג השבועות ועשרות מתלמידי הישיבה מסיימים מסכתות וסדרי משנה.
  • ועוד ועוד ועוד.

בהליכות עולם "רואים כל תלמיד". הישיבה היא קטנה-כיתה בכל מחזור. וממילא כולם מכירים את כולם. הרמי"ם נמצאים שעות רבות בישיבה וזמינים לטובת התלמידים. דלתו של ראש הישיבה פתוחה בפני כל תלמיד בכל עניין. גם הרב לדר היועץ, ויואב העו"ס, נותנים מענה רגשי לצרכים של התלמידים.

בוגרי הישיבה ממשיכים להתגדל בתורה. ותופסים את השורות הראשונות בישיבות אליהן הם מגיעים. הקשר עם הבוגרים נמשך גם לאחר שנות לימודיהם בישיבה. מתקיימות שבתות בוגרים, שהבוגרים מגיעים אליהם בשמחה.

"דרך ארץ קדמה לתורה" - מהכללים הבסיסיים בישיבתנו. מה שיוצר אווירה נעימה מאוד בין התלמידים אשר באמת מכבדים זה את זה ורגישים אחד לשני.

הישיבה מתאימה לילד בעל יכולות חברתיות ולימודיות, שיש לו לעולם הקודש, ומעוניין להתקדם בעולם התורה.